JavaScript blog https://www.jquery.waw.pl Mon, 07 Sep 2020 22:02:03 +0000 en-US hourly 1 Jak nabyć sprzęt do firmy? https://www.jquery.waw.pl/jak-nabyc-sprzet-do-firmy/ https://www.jquery.waw.pl/jak-nabyc-sprzet-do-firmy/#respond Mon, 07 Sep 2020 22:02:03 +0000 https://www.jquery.waw.pl/?p=46 Współczesne firmy nie mogą być bez sprzętu informatycznego. Im większa firma, tym większe zapotrzebowanie na infrastrukturę IT. Nie wiesz, w jaki sposób możesz pozyskać takie wyposażenie dla swojego przedsiębiorstwa? Sprawdź w swym artykule, z jakich źródeł finansowania wato korzystać a jakich się wystrzegać.Po pierwsze pomóc może nam nasz własny kapitał. Jest więc najprostsza i najtańsza...

The post Jak nabyć sprzęt do firmy? first appeared on JavaScript blog.

]]>
Współczesne firmy nie mogą być bez sprzętu informatycznego. Im większa firma, tym większe zapotrzebowanie na infrastrukturę IT. Nie wiesz, w jaki sposób możesz pozyskać takie wyposażenie dla swojego przedsiębiorstwa? Sprawdź w swym artykule, z jakich źródeł finansowania wato korzystać a jakich się wystrzegać.

Po pierwsze pomóc może nam nasz własny kapitał. Jest więc najprostsza i najtańsza forma inwestycji w sprzęt IT. Kolejnym punktem wyjścia jest leasing. Ostatnio jest on jeszcze dużo popularny wybór wśród przedsiębiorców. Kusi w ostatnim fakcie przede wszystkim niskie oprocentowanie. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie jesteśmy właścicielami wyleasingowanego sprzętu, a jedynie jego posiadaczami. Z takiej formy wsparcia korzystają najczęściej mniejsze firmy.

Dobrym rozwiązaniem problemu może objawić się również pomoc programów unijnych. Środki możemy pozyskać od Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych także wchodzi tutaj w grę. Zapewnia on nam wsparcie ofiarowane na dowolny cel oraz nie wymaga zwrotu otrzymanej przez nas kwoty.
Jednym z gorszych źródeł jest wzięcie kredytu. Wymaga to cierpliwości, gdyż uzyskanie jakiegokolwiek świadczenia pieniężnego z banku składa się z długim okresem oczekiwania, stosem wszelakich umów i niekiedy wysokim oprocentowaniem. Inną metodą może stawać się otworzenie kolejnych źródeł przychodów, czyli nowych przedsiębiorstw. Na pewno ułatwi Ci w tym Urząd Pracy. Pamiętaj, że takie przedsięwzięcie stanowi swoistego rodzaju ryzyko.


biznesowe artykuły: http://www.vm-netcore.pl/logowanie-do-ing-online/Jak nabyć sprzęt do firmy? first appeared on JavaScript blog.

]]>
https://www.jquery.waw.pl/jak-nabyc-sprzet-do-firmy/feed/ 0
Rozwój drogą do sukcesu https://www.jquery.waw.pl/rozwoj-droga-do-sukcesu/ https://www.jquery.waw.pl/rozwoj-droga-do-sukcesu/#respond Tue, 25 Aug 2020 22:16:03 +0000 https://www.jquery.waw.pl/?p=42 Interesuje Cię biznes i ekonomia? Marzysz o stworzeniu własnego imperium albo chociaż małego królestwa? A czy kiedykolwiek myślałeś, że nie wystarczy wiedza z dziedziny prowadzenia przedsiębiorstw? Czy wziąłeś pod uwagę ogólny, wszechstronny rozwój? Jeśli nie, czas to naprawić! Szkolenia ekspercie, zwane też twardymi stanowią klucz do poznania tajników biznesu, ale również do samorozwoju. Prowadzone przez...

The post Rozwój drogą do sukcesu first appeared on JavaScript blog.

]]>
Interesuje Cię biznes i ekonomia? Marzysz o stworzeniu własnego imperium albo chociaż małego królestwa? A czy kiedykolwiek myślałeś, że nie wystarczy wiedza z dziedziny prowadzenia przedsiębiorstw? Czy wziąłeś pod uwagę ogólny, wszechstronny rozwój? Jeśli nie, czas to naprawić! Szkolenia ekspercie, zwane też twardymi stanowią klucz do poznania tajników biznesu, ale również do samorozwoju.


Prowadzone przez ekspertów danych dziedzin pozwalają nam spojrzeć na prowadzenie działalności gospodarczej bardziej obiektywnie. Przeznaczone są one m.in. dla osób specjalizujących się w projektowaniu, zajmujących się systemami informatycznymi oraz pamiętających o wprowadzanie rodzajów zabezpieczeń z branży IT. Jednak ogólnie rzecz ujmując, mogą czerpać z nich praktycznie każde osoby powiązane z konkretną dziedziną biznesu.

Wtedy właśnie mają niepowtarzalną szansę dokształcać się w tym, z czym są zawodowo powiązani. O udział w szkoleniach eksperckich mogą ubiegać się również pracownicy administracji szczebla centralnego, jak i i wojewódzkiego. Takie szkolenia mogą przyjąć formę płatną lub bezpłatną. Zajęcia odbywają się najczęściej w siłach i są po kilka dni, aby wyrobić odpowiednią ilość godzin. Pozwalają obiektywnie spojrzeć na problemy młodych przedsiębiorców i na plusy wynikające z założenia swej firmy. Uczestnicy szkoleń uczą się także dostępnych w danej dziedzinie nauk i otrzymują potrzebną na dane tematy wiedzę.


Zobacz artykuły:https://www.civilia.pl/umowa-b2b/


Poszerzają również swoje horyzonty. Branie udziału w szkoleniach eksperckich podobnie, jak i w innych szkolenia jest na celu przede wszystkim ciągłe podnoszenie poziomu swoich kwalifikacji. Dzięki temu łatwiej nam znaleźć pracę lub odkryć zakopaną głęboko w sobie odwagę do podjęcia decyzji o założeniu swej działalności gospodarczej. Dlatego też, jeśli jesteś specjalistą w określonej dziedzinie, a w dalszych ciągu pragniesz zwiększać swoją wiedzę, szkolenia eksperckie są dla Ciebie.

Podczas spotkać poznasz ludzi, którzy mają podobne priorytety, co ty i podpatrzysz, jak zarabiają na nasz sukces. Być może zastosujesz to również w swoich działaniach. Oprócz nastawienia na samą dziedzinę, w której się poruszasz, nauczysz się i innych umiejętności, związanych z ogólnym samorozwojem. Lepiej zrozumiesz siebie, i więc istnieje już połowę sukcesu na każdej płaszczyźnie życia. I na tej zawodowej. Udanych warsztatów!

The post Rozwój drogą do sukcesu first appeared on JavaScript blog.

]]>
https://www.jquery.waw.pl/rozwoj-droga-do-sukcesu/feed/ 0
Co to jest model biznesowy? https://www.jquery.waw.pl/co-to-jest-model-biznesowy/ https://www.jquery.waw.pl/co-to-jest-model-biznesowy/#respond Thu, 30 Jul 2020 22:04:02 +0000 https://www.jquery.waw.pl/?p=39 Czy potrzebujesz pomocy w prowadzeniu naszej działalności? Może kilka porad pomoże CI wbić się na szczyt, albo po prostu stanąć na nogi po wielkim upadku. Wszystko zależy od Ciebie, na co zwrócisz uwagę, na co postawisz. Dobrym wyjściem będzie model biznesowy. Obecnie na rynku istnieje jeszcze inna forma jak biznes plan, jednak jest on znacznie...

The post Co to jest model biznesowy? first appeared on JavaScript blog.

]]>
Czy potrzebujesz pomocy w prowadzeniu naszej działalności? Może kilka porad pomoże CI wbić się na szczyt, albo po prostu stanąć na nogi po wielkim upadku. Wszystko zależy od Ciebie, na co zwrócisz uwagę, na co postawisz. Dobrym wyjściem będzie model biznesowy.

Obecnie na rynku istnieje jeszcze inna forma jak biznes plan, jednak jest on znacznie bardziej złożony niż model biznesowy. Ten drugi, który nas interesuje charakteryzuje się przejrzystością, daje nadzieję na odnalezienie nieścisłości, które rujnują poprawne działania.

I Ty możesz swojej firmie pomóc

Warto zastanowić się czym dobrze jest model biznesowy. Niektórzy specjaliści określają go jako duży arkusz papieru, który podzielony jest na 9 sekcji. Wykorzystywany jest nie tylko przez startupy, ale też duże firmy, które dobrze radzą sobie na rynku. Cel? Utrwalenie, usystematyzowanie prowadzonych działań. Najpierw założenia a później precyzyjne, zdecydowane ruchy, które przyniosą niejednemu przedsiębiorcy ogromne zyski.

Jak przeprowadzić odpowiednie działania?

Czy wiesz co oznacza Business model canvas? To nic innego jak szablon modelu biznesowego, w projekcie to duża kartka papieru, na którym osoby zainteresowane rysują 9 segmentów, każda z nich to dobrzy dział prowadzenia przedsiębiorstwa. Czym dobrze są te segmenty? Zanim zaczniemy wypełniać szablon należy bardzo dokładnie przeanalizować każdy aspekt, jak kto jest naszym klientem, dla kogo i kto ma odebrać towar, produkt. A także, na jakim kliencie Ci najbardziej zależy. Wyjaśnienie tych kilku spornych kwestii pomoże nam szybko, a co ważne dobrze zrealizować całe przedsięwzięcie.


Modele biznesowe. Biznes. Zobacz: https://www.ptib.pl/


Rynek bardzo łatwo się zmienia, wielu specjalistów zaleca przeprowadzenie takiego modelu, pozwala to z takiej perspektywy spojrzeć na własną działalność, jakby stanąć z boku i racjonalnie ocenić nasze działania, problemy czy ewentualne przeszkody, które właściciel firmy napotyka na swojej drodze. Lepsze gospodarowanie przedsiębiorstwem, daje na pewno dużo większe korzyści.

The post Co to jest model biznesowy? first appeared on JavaScript blog.

]]>
https://www.jquery.waw.pl/co-to-jest-model-biznesowy/feed/ 0
Projekt inwestycyjny – co toż jest? https://www.jquery.waw.pl/projekt-inwestycyjny-co-toz-jest/ https://www.jquery.waw.pl/projekt-inwestycyjny-co-toz-jest/#respond Thu, 30 Jul 2020 22:01:01 +0000 https://www.jquery.waw.pl/?p=36 Osoby spoza branży, które spotykają się ze słownictwem biznesowym przeważnie mają kłopot ze zrozumieniem pojawiających się sformułowań. Jednym z nich oczywiście jest projekt inwestycyjny. Podstawy W kilku słowach wyjaśnienia jest odzwierciedleniem podjętej inwestycji. W innym ujęciu jest zbiór zadań, zależnych z siebie nawzajem, jednak takich, które są jeden wspólny cel. Czy wiesz co zawiera projekt?...

The post Projekt inwestycyjny - co toż jest? first appeared on JavaScript blog.

]]>
Osoby spoza branży, które spotykają się ze słownictwem biznesowym przeważnie mają kłopot ze zrozumieniem pojawiających się sformułowań. Jednym z nich oczywiście jest projekt inwestycyjny.

Podstawy

W kilku słowach wyjaśnienia jest odzwierciedleniem podjętej inwestycji. W innym ujęciu jest zbiór zadań, zależnych z siebie nawzajem, jednak takich, które są jeden wspólny cel.

Czy wiesz co zawiera projekt? Istnieje kilka elementów, którymi powinien się charakteryzować. Wśród nich znaleźć można informacje, które mówią o celu zaplanowanej inwestycji, nakładach potrzebnych do realizacji, źródeł finansowania, kryteriów efektywności i ryzyka, a także osób uczestniczących podczas procesu. Ostatnim elementem oczywiście jest efekt jaki pojawi się w wyniku inwestycji.

Inwestycja – rodzaje
Obecnie wyróżnia się trzy rodzaje inwestycji:
-rzeczową, która dotyczy nabycia w posiadanie wybranych elementów aktywów rzeczowych, wśród nich można znaleźć budynki czy też innego typu urządzenia;
-finansową, inaczej zwaną kapitałową, inwestycja dotyczy gromadzenia zasobów finansowych;
-niematerialną, przeważnie należy do tej grupy inwestycja w pracownika, jego doświadczenie, wiedzę i umiejętności, a także udoskonalanie produktów wytworzonych.


Chcesz wiedzieć więcej o biznesie? Sprawdź: http://www.vm-netcore.pl/


Cechy inwestycji

Projekty inwestycyjne charakteryzuje szereg bardzo ważnych cech, jak chociażby dość duża złożoność, autonomiczność, jasno określony, konkretnie sprecyzowany cel, określony czas realizacji, współpraca z osobami posiadającymi zróżnicowane kwalifikacje, a także rozwiązanie grupy, zespołu, który brał udział w celu po zakończeniu jego realizacji.

W okresie gdy realizowany jest projekt inwestycyjny na bardzo większą skalę wyróżnia go szereg cech dodatkowych jak wystarczająco długi czas realizacji, inwestycja w prace montażowe, wdrożenie nadzoru budowlanego oraz wykorzystanie możliwości projektowania inżynieryjnego. To tylko niektóre z nich, wszystko zależy od możliwości oraz podejścia osób zarządzających.

The post Projekt inwestycyjny - co toż jest? first appeared on JavaScript blog.

]]>
https://www.jquery.waw.pl/projekt-inwestycyjny-co-toz-jest/feed/ 0
Znane startupy w Polsce. https://www.jquery.waw.pl/znane-startupy-w-polsce/ https://www.jquery.waw.pl/znane-startupy-w-polsce/#respond Wed, 29 Jul 2020 22:15:01 +0000 https://www.jquery.waw.pl/?p=33 Rynek usług nie tylko w Polsce ale również na świecie jest jeszcze bardziej przepełniony, jednak odnajdują się osoby, które pomimo wielu trudności chcą sprzedać własny produkt, często coś nowego co więcej nie jest pewnej pozycji na rynku. Polskie te jest dobrej jakości Startupy w Polsce, to stanowi toż czym każdy powinien się zainteresować. Niedawno powstało...

The post Znane startupy w Polsce. first appeared on JavaScript blog.

]]>
Rynek usług nie tylko w Polsce ale również na świecie jest jeszcze bardziej przepełniony, jednak odnajdują się osoby, które pomimo wielu trudności chcą sprzedać własny produkt, często coś nowego co więcej nie jest pewnej pozycji na rynku.Polskie te jest dobrej jakości

Startupy w Polsce, to stanowi toż czym każdy powinien się zainteresować. Niedawno powstało wiele rankingów, które mają różne kryteria klasyfikacji. Czy słyszałeś kiedykolwiek o startupie Booksy czy też Cosmose albo Tylko? Czas zgłębić trochę wiedzy, nie rezygnować z polskich nowinek, które dobrze nie są dużo gorsze od tych zagranicznych.

Na prowadzenie wychodzi oczywiście Booksy, niewielka firma, która pozwala rezerwować usługi kosmetyczne, fryzjerskie czy też coraz popularniejsze barberske. Przedsiębiorstwo zyskuje coraz lepszą pozycję na rynku nie tylko polskim, a również tym zagranicznym. Współpraca z Instagramem, Facebookiem czy też Google daje jej szansę na lepsze jutro.

Na drugim miejscu możemy umieścić CallPage, pomimo obcokrajowców założycieli projekt narodził się w Polsce, w Krakowie. Grupa znajomych stworzyła oprogramowanie, które pozwala skontaktować się z klientem w niecałe pół minuty, dokładnie 28 sekund z jego pojawienia się na stronie. Technika jest znacznie prosta, osoba zainteresowana ofertą na danej stronie internetowej, która zadaje kolejne pytania najczęściej pozostawia swoje dane kontaktowe. Pracownicy firmy mają okazję do niej zadzwonić i wyjaśnić nurtujące kwestie w zaledwie kilka chwil.


http://www.rekuperacja.org.pl/ – blog o biznesie


Trzecie miejsce zajęła firma Tylko. Czy wiesz czym się wsławiła? Nie znasz jak stworzyć wspaniałe meble? Propozycja wielu firm nie urzekła Cię? Wciąż czegoś Ci brakuje? Teraz masz szansę wykorzystać aplikację na smartfona lub tablet i wykonując kilka ruchów stworzyć projekt własnego wymarzonego mebla. Wszystko można dopasować do pomieszczenia, gdzie chcielibyśmy wstawić nowe meble. Na końcu klik, dane do zamówienia, opłata i gotowe. Bardzo szybki rozwój daje startupowi ogromne szanse na długo pozostać na rynku.

The post Znane startupy w Polsce. first appeared on JavaScript blog.

]]>
https://www.jquery.waw.pl/znane-startupy-w-polsce/feed/ 0
Jaka jest odprawa emerytalna? https://www.jquery.waw.pl/jaka-jest-odprawa-emerytalna/ https://www.jquery.waw.pl/jaka-jest-odprawa-emerytalna/#respond Wed, 29 Jul 2020 22:11:02 +0000 https://www.jquery.waw.pl/?p=30 Wiele osób czeka na ten sam, wymarzony dzień, kiedy spokojnie wstanie rano i z zegarkiem w ręku nie będzie wykonywać każdej czynności, a później ostatkiem sił wynikać z domu i iść na autobus. Tak emerytura już niedaleko, jednak wiele formalności trzeba załatwić zanim przejdziesz w okres spoczynku zawodowego. Obowiązki pracodawcy Jednym z bardzo ważnych czynników...

The post Jaka jest odprawa emerytalna? first appeared on JavaScript blog.

]]>
Wiele osób czeka na ten sam, wymarzony dzień, kiedy spokojnie wstanie rano i z zegarkiem w ręku nie będzie wykonywać każdej czynności, a później ostatkiem sił wynikać z domu i iść na autobus. Tak emerytura już niedaleko, jednak wiele formalności trzeba załatwić zanim przejdziesz w okres spoczynku zawodowego.Obowiązki pracodawcy

Jednym z bardzo ważnych czynników jest oczywiście odprawa emerytalna. Czym tak jest to stwierdzenie? To nic innego jak dodatkowe wynagrodzenie, której pracodawca wypłaca swojemu pracownikowi w momencie zakończenia aktywności zawodowej przed odejściem na emeryturę. Według Kodeksu Pracy, odprawa przysługuje każdemu, któremu z względu przejścia na emeryturę ustał stosunek pracy. Jak niebezpieczna jest odprawa? Najczęściej jest toż jednomiesięczne wynagrodzenie, jednak pracodawca może ustalić także inną kwotę, warto jednak zwrócić uwagę, że przedsiębiorca nie może dać jej mniejszej niż najmniejsza miesięczna pensja pracownika.


Portal biznesowy: http://www.de4.pl/


ZUS nie zabierze Ci ani złotówki

NIe musisz się obawiać, ZUS nie ingeruje w wysokości odprawy, odprawa emerytalna po prostu nie jest opodatkowana, co w konsekwencji gwarantuje nam dużo większą kwotę pieniędzy niż w przypadku otrzymywanej pensji.

Odprawa wypłacana jest każdemu kto pracuje na umowę o pracę, nieważne w jakim wymiarze godzin. Warto wspomnieć o uprzywilejowanej grupie pracowniczej, w jakiej wysokość odprawy bywa dużo wyższa, oczywiście mowa tutaj o nauczycielach, samorządowcach czy też górnikach. Należy zwrócić uwagę, że pracownikom instytucji państwowych, wspomnianych wcześniej grup przysługuje często wielokrotność pensji zależnie od przepracowanych lat.

Nie wszyscy otrzymają pieniądze, osoby, które nie pracują na umowę o pracę mogą o takim świadczeniu jedynie pomarzyć, umowa o dzieło czy też umowa zlecenie nie dają nam praw do pobrania odprawy. Przywilej po wieloletniej pracy jest dobrą nagrodą, która gwarantuje nam lepszy start na nieraz często głodowej emeryturze. Nie dajmy się oszukać nieuczciwym pracodawcom.

The post Jaka jest odprawa emerytalna? first appeared on JavaScript blog.

]]>
https://www.jquery.waw.pl/jaka-jest-odprawa-emerytalna/feed/ 0
Jak kredytować firmę https://www.jquery.waw.pl/jak-kredytowac-firme/ https://www.jquery.waw.pl/jak-kredytowac-firme/#respond Wed, 29 Jul 2020 22:01:03 +0000 https://www.jquery.waw.pl/?p=27 Prowadzenie swej firmy wymaga niekiedy wyjątkowo ważnego nakładu finansowego. Koszta potrafią czasami przerosnąć przedsiębiorcę. Z pomocą przychodzą wtedy banki. Oferują one bowiem specjalne kredyty dla firm. Wyróżnić możemy kilka form tego źródła finansowania. Są to m.in. kredyty inwestycyjne, obrotowe, pomostowe, gotówkowe, lombardowe, technologiczne, hipoteczne oraz tzw. kredyty odnawialne na rachunku firmowym. Dzięki temu nie posiadając...

The post Jak kredytować firmę first appeared on JavaScript blog.

]]>
Prowadzenie swej firmy wymaga niekiedy wyjątkowo ważnego nakładu finansowego. Koszta potrafią czasami przerosnąć przedsiębiorcę. Z pomocą przychodzą wtedy banki. Oferują one bowiem specjalne kredyty dla firm. Wyróżnić możemy kilka form tego źródła finansowania. Są to m.in. kredyty inwestycyjne, obrotowe, pomostowe, gotówkowe, lombardowe, technologiczne, hipoteczne oraz tzw. kredyty odnawialne na rachunku firmowym.

Dzięki temu nie posiadając nawet wystarczającej ilości środków finansowych, możemy zacząć kreować swój własny biznes lub zakupić potrzebne rzeczy do już prowadzonej przez dłuższy czas działalności. Warto wiedzieć, że wyjątkowo trudno osiągnąć takie świadczenia w przypadku chęci stworzenia nowego przedsiębiorstwa. Najczęściej kredyty udzielane są bowiem firmom z przynajmniej rocznym bytem na rynku. Zajmuje się również uwagę na to czy dane przedsiębiorstwo dobrze prosperuje i tym samym, czy będzie w stanie spłacać w czasie raty kredytu.

W zależności od kwoty, o którą się ubiegamy oraz od czasu, na który chcemy rozłożyć spłatę kredytu, powinniśmy dobrać indywidualnie najlepszą dla swej firmy ofertę. Rankingi banków wraz z uwzględnieniem najdogodniejszych form kredytów dla firm są bowiem w internecie ogólnodostępne. Co ciekawe, kredyty z niższym oprocentowaniem mają zazwyczaj doliczaną prowizję. Natomiast te z wyższym są zwykle ofertami z zerową prowizją. Dlatego nie zawsze z pozoru korzystna opcja, będzie naprawdę tą najlepszą. Z reguły też mikroprzedsiębiorcy biorą rzadziej pożyczki czy kredyty niż osoby zarządzające większymi firmami.


Informacje biznesowe:http://www.fishcms.pl/


Jak wiadomo, każde usługi bankowe posiadają swoje właściwe także słabe strony. Będąc do czynienia z wielkim oprocentowaniem, okres kredytowania że stanowić dla nas już mniej atrakcyjny. Oprócz wyżej wspomnianych form istnieje jeszcze wiele innych. Powinniśmy wybrać pomoc finansową najbardziej odpowiednią do naszych potrzeb. Dlatego ważne jest tutaj skrupulatne rozeznanie. Pamiętajmy też, aby uważnie czytać umowy również dobrze przemyśleć swoją decyzję, która może być niezwykle istotny nacisk na swoją przyszłość.

The post Jak kredytować firmę first appeared on JavaScript blog.

]]>
https://www.jquery.waw.pl/jak-kredytowac-firme/feed/ 0
Polecane książki o biznesie https://www.jquery.waw.pl/polecane-ksiazki-o-biznesie/ https://www.jquery.waw.pl/polecane-ksiazki-o-biznesie/#respond Sun, 26 Jul 2020 22:06:03 +0000 https://www.jquery.waw.pl/?p=24 Uczeń, student, a może doświadczony przedsiębiorca. Każda z tych osób, która próbuje swych sił w biznesie powinna sięgnąć po fachową wiedzę. Często stereotypy doprowadzają nas do ruiny, boimy się nowości, pomocy, które mogą okazać się skuteczne, a trzymamy się sztywnych zasad i czekamy. Czy jest to dobre rozwiązanie? Bardzo duża konkurencja na rynku oraz brak...

The post Polecane książki o biznesie first appeared on JavaScript blog.

]]>
Uczeń, student, a może doświadczony przedsiębiorca. Każda z tych osób, która próbuje swych sił w biznesie powinna sięgnąć po fachową wiedzę. Często stereotypy doprowadzają nas do ruiny, boimy się nowości, pomocy, które mogą okazać się skuteczne, a trzymamy się sztywnych zasad i czekamy. Czy jest to dobre rozwiązanie? Bardzo duża konkurencja na rynku oraz brak działania po prostu doprowadzą nas do bankructwa.

Biznes na wyciągnięcie ręki

Czytając książki biznesowe niejedna osoba będzie zastanawiać się nad swoim losem, jakie udogodnienia wprowadzić, czy zastosowane porady pomogą nam w biznesie? Jeśli nie spróbujesz nie przekonasz się. Po jaką pozycję sięgnąć, by poczuć satysfakcję, by uzyskać skuteczne porady?

Polski, ale także zagraniczny rynek jest przepełniony, jednak wciąż jest miejsce na nowe pomysły, które nasuwają się młodym przedsiębiorcom. Chociaż młodość to świeżość, jednak nie należy przekreślać zebranego doświadczenia zawodowego znanego przedsiębiorcy. Każdy jest dobry na swój sposób.

Kilka cennych pozycji

Co na początek? Pozycji jest wiele, jednak specjaliści polecają chociażby 7 nawyków skutecznego działania. Piękne książka o motywacji wpływowego człowieka Ameryki, daje szansę na lepsze działania, a tym samym na lepsze jutro. Kolejna książka to oczywiście Kto zabrał mój ser? Typowo biznesowe dzieło, jednak jest bardzo wartościową pozycją przybliżającą nas do osiągnięcia sukcesu.
Wśród ofert biznesowych znajdujemy także Strategię Błękitnego Oceanu czy chociażby Winning znaczy zwyciężać.

Zgłębiając temat zapewne napotkasz na niejedną pozycję, nie zrażaj się początki są trudne, jednak podjęcie konkretnych działań, stworzone na mocnej teorii jest wartościowe, przybliża nas dużo bardziej do osiągnięcia wymarzonego sukcesu.


Serwis związany z biznesem. Sprawdź: http://www.hades.biz.pl/


Metoda małych kroczków, czy też prób i błędów daje oczekiwane rezultaty, warto działać, niż stać w miejscu i czekać aż coś przyjdzie samo. Praca została wynagrodzona, najczęściej wraz z przypływem gotówki, a z czasem zwiększeniem zgromadzonych oszczędności na koncie.

The post Polecane książki o biznesie first appeared on JavaScript blog.

]]>
https://www.jquery.waw.pl/polecane-ksiazki-o-biznesie/feed/ 0
Konto firmowe – co warto wiedzieć? https://www.jquery.waw.pl/konto-firmowe-co-warto-wiedziec/ https://www.jquery.waw.pl/konto-firmowe-co-warto-wiedziec/#respond Sat, 25 Jul 2020 22:04:03 +0000 https://www.jquery.waw.pl/?p=21 Każdy jest tylko człowiekiem. Zapewne każdy, no może prawie każdy wie jakie konto w banku dla osoby prywatnej będzie najlepsze, będzie przynosić jak najwięcej korzyści.Problem pojawia się w czasie, gdy konto w banku ma obsługiwać wiele transakcji, ma być jako konto firmowe. Na wstępie warto wspomnieć, że najtańsze wcale nie oznacza najlepszego, a dodatkowe usługi,...

The post Konto firmowe – co warto wiedzieć? first appeared on JavaScript blog.

]]>
Każdy jest tylko człowiekiem. Zapewne każdy, no może prawie każdy wie jakie konto w banku dla osoby prywatnej będzie najlepsze, będzie przynosić jak najwięcej korzyści.
Problem pojawia się w czasie, gdy konto w banku ma obsługiwać wiele transakcji, ma być jako konto firmowe.

Na wstępie warto wspomnieć, że najtańsze wcale nie oznacza najlepszego, a dodatkowe usługi, które pojawiają się w opcji niby najlepszej, mogą doprowadzić niejednego młodego przedsiębiorcę do straty dość dużej ilości pieniędzy.

Na początek warto się zastanowić czy faktycznie potrzebujemy konta firmowego? Nie posiada obowiązku posiadania, prawo nas nie zmusza, jednak jest jeden warunek, ustawy wymuszają na właścicielach przedsiębiorstw regulowanie należności w stosunku do innego przedsiębiorcy wykorzystując rachunek bankowy, jednak tylko wtedy gdy wartość jednej transakcji przekracza piętnaście tysięcy złotych. To nie jedyny problem, prawo nie wymusza posiadania konta firmowego, jednak regulaminy banków nigdy nie są już takie obojętne, w wielu z nich można znaleźć odnośniki, które jasno i czytelnie wykluczają posiadanie konta osobistego, jako konta firmowego.

Jakie koszty poniesie przedsiębiorca?

Według ogólnych regulacji miesięczny koszt jest niewielki, zaledwie kilka złotych. Oferta banków na rynku jest bardzo zróżnicowana, banki oferują darmowe konta, jest to jednak decyzja na czas określony, ewentualnie podczas spełnienia pewnych ustalonych warunków. Najczęściej są to comiesięczne, regularne transakcje na określoną kwotę, dokonując przelewów na minimalną kwotę uzyskujemy dostęp do darmowej wersji.


Biznes, reklama, rozwój. Zobacz portal: http://www.oxfordhouse.com.pl/


Na co zwrócić uwagę wybierając konto bankowe? W tych czasach nie ma nic za darmo, zawsze znajdzie się jakiś haczyk, nie ma nic dziwnego w baku opłat comiesięcznych za prowadzenie rachunku, pojawia się problem gdy bank pobiera dodatkowe opłaty za obsługę karty płatniczej, wypłatę w bankomacie czy też opłatę za przelew internetowy. Warto wspomnieć, że koszty za te usługi często są dużo większe niż w przypadku regularnej opłaty za prowadzenie rachunku.

The post Konto firmowe – co warto wiedzieć? first appeared on JavaScript blog.

]]>
https://www.jquery.waw.pl/konto-firmowe-co-warto-wiedziec/feed/ 0
Podstawy ekonomii https://www.jquery.waw.pl/podstawy-ekonomii/ https://www.jquery.waw.pl/podstawy-ekonomii/#respond Fri, 24 Jul 2020 22:03:02 +0000 https://www.jquery.waw.pl/?p=18 Ekonomię możemy wydać na mikroekonomię oraz makroekonomię. Ta druga jest dziedziną, która cieszy się danymi zbiorczymi, odnoszącymi się do całej gospodarki. Głównym zadaniem makroekonomii jest badanie systemu ekonomicznego krajowego oraz światowego. Najważniejszym aspektem jest tutaj dochód narodowy każdego kraju oraz rozdzielanie go na zaplanowane przez państwo inwestycje, dotacje czy pomoce socjalne. W ostatnim sukcesie jesteśmy...

The post Podstawy ekonomii first appeared on JavaScript blog.

]]>
Ekonomię możemy wydać na mikroekonomię oraz makroekonomię. Ta druga jest dziedziną, która cieszy się danymi zbiorczymi, odnoszącymi się do całej gospodarki. Głównym zadaniem makroekonomii jest badanie systemu ekonomicznego krajowego oraz światowego.

Najważniejszym aspektem jest tutaj dochód narodowy każdego kraju oraz rozdzielanie go na zaplanowane przez państwo inwestycje, dotacje czy pomoce socjalne. W ostatnim sukcesie jesteśmy również do czynienia ze zjawiskiem inflacji, problemem bezrobocia czy polityką pieniężną realizowaną przez bank centralny. Uwzględnia się tu też takie określenia jak: podaż oraz popyt usług oraz produktów, średni poziom cen, PKB, a też wielkość konsumpcji. Umożliwia to również prognozowanie tendencji rozwojowych gospodarki. Ogólnie rzecz ujmując, możemy wyróżnić pięć funkcji tej dziedziny: teorio-poznawczą, aplikacyjną, prognostyczną, światopoglądową także dydaktyczno-wychowawczą. Do zmiennych makroekonomicznych zaliczamy te: zewnętrzne, polityczne oraz indukowane.

Fundamenty dzisiejszego funkcjonowania makroekonomii zawdzięczamy profesorowi Johnowi Maynardowi Keynesowi. Stworzył on bowiem podwaliny tej gałęzi ekonomii w 30. latach XX wieku. Dzięki makroekonomii wiemy także jakiej wysokości dług publiczny obecnie posiada dane państwo. Popularne są tutaj również dwa paradygmaty. Pierwszy z nich zwany właśnie keynesowskim mówi o niestabilności gospodarki. Natomiast drugi neoklasyczny nawiązuje do ekonomii klasycznej oraz głosi wewnętrzną równowagę systemu ekonomicznego. Interesujące dla makroekonomii są również organizacje międzynarodowe, problemy globalne jak np. przeludnienie świata czy zagrożenia ekologiczne ludności.

Makroekonomia zajmuje się, więc analizą wielkości ekonomicznych zagregowanych, czyli związanych z określaniem faktów odnośnie do całej gospodarki i cyklu koniunkturalnego. Bierze ona, więc pod uwagę rynek światowy, finansowy, towarów również usług oraz czynników wtórnych. Jak widać, dzięki makroekonomii sprawy gospodarcze są uporządkowane także podawane do publicznej wiadomości w takim stopniu, w jakim tylko jest toż możliwe.

The post Podstawy ekonomii first appeared on JavaScript blog.

]]>
https://www.jquery.waw.pl/podstawy-ekonomii/feed/ 0